Życie w Domu Seniora

Sobota z zespołem Retro-Dal z Dalachowa

Codzienność niecodzienna! … Dzień sobotni zwykle jest przepełniony krzątaniną i przygotowaniami do dnia świątecznego. Tym razem jednak pogoda a wraz z nią Zespół Retro-Dal z Dalachowa sprawili iż dzień codzienny zamienił się w śpiewno taneczną przygodę! Dziękujemy za piękny śpiewny czas i urokliwe wspólne chwile Zespołowi Retro-Dal, miłe to chwile i zapraszamy do ponownych odwiedzin!

Read More
Życie w Domu Seniora

Dzień Matki

Dzień Matki! Nasze święto radosne i śpiewne ale w zaciszu domowym. Wiosna jakby słabowita czy też kapryśna to my swym śpiewem i radością dodamy jej sił! Niechaj nastanie pełną mocą, uciszając nadmiar chłodnego wiatru, pozwalając słonku aby powygrzewało nas nieco w naszym ogrodowym patio. W tym pięknym Dniu gościli u nas Pani Daniela wraz z Panem Wojtkiem i Markiem, dzięki nim ten szczególny dzień był tak śpiewny i radosny! Z Serca Dziękujemy !!!

Read More
Życie w Domu Seniora

Wiosenna aktywność

Trzeba powiedzieć, że wiosenna aktywność ruszyła z kopyta wręcz! Dzień wczorajszy to pierwsze zbiory z naszego zielnika a pierwszy zbiór wypada skonsumować aby nacieszyć podniebienie smakiem a ciało witalnością. Robić więc będziemy pesto, doskonały dodatek do potraw a że czasu sporo to skrzętnie ziółka muszą być przebrane i przygotowane do dalszej obróbki! Kusząco wonny i smakowity to czas

Read More
Życie w Domu Seniora

Wielki tydzień

Wielki Tydzień to i wielka krzątanina aby w pełni poczuć magię świąt! Wszystko jest ważne, szczególnie ostatnie Dni wielkiego Tygodnia. Piątkowy dzień jest też ważny z innego powodu, od czasu pojawienia się sabatnika w tym dniu pieczemy świąteczny chleb. Jest to też dobry czas aby podziękować chlebem za wytrwałą przyjaźń i wsparcie, szczególne ze wszech miar, bo międzypokoleniowe, przynoszące ogrom radości, pobudzające do działania i … długo by mówić a pamiętać o wsparciu i obdarzać się to wręcz obowiązek i to bardzo przyjemny.

Read More
Życie w Domu Seniora

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa! … Rozpoczyna czas szczególnego świętowania, Wielki Tydzień to kilka szczególnych dni jeszcze wyciszonych, pełnych rozważań i przygotowań. Każdy z nich coś wnosi w nasze życie, coś przypomina aby w ostatni dzień, Niedzielę Wielkanocną z radością świętować Zmartwychwstanie. Wokół nas odradzające się życie, wiosna, kolejne wyzwania aby ten czas aktywnie wykorzystać! Będziemy gotowi, obiecujemy!!!

Read More
Życie w Domu Seniora

Powitanie wiosny

Wiosnę powitaliśmy koncertowo! Z pięknym występem przybyła do nas Weronika Bartczak, śpiewem uświetniając ostatnie przygotowania do wiosennego korowodu. Tradycyjnie już stroiliśmy swoją Marzannę aby się z nią jeszcze trochę podroczyć w czasie koncertu. Piękna słoneczna pogoda zapraszała nas do pierwszego wiosennego spaceru, zatem korowodem z Marzanną ruszyliśmy w ogrodową przestrzeń. Pierwsze ognisko w tym roku zapłonęło a Marzanna została spalona i niech już Wiosna Króluje !!!

Read More
Życie w Domu Seniora

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, … chciałoby się zaśpiewać! Ale od czegoś wypadało zacząć, nasz dzień przebiegał pod hasłem „robimy się na bóstwo”! Z okazji tego pięknego „Dnia” w Naszym Domu zainstalował się Super Salon Fryzjersko-Kosmetyczny! Upiększały nas praktykantki i pracownice Zakładu Fryzjerskiego Małgorzata Grabowska – Stefanowska: Wiki, Maja, Wika, Klaudia, a także uczennice Szkoły Branżowej I stopnia w Wieluniu: Wiktoria, Dominika, Patrycja, Wiktoria. Wielkie i z serca płynące podziękowania dla pani Ewy Oroń, Dyrektor ZSZ Nr3 w Wieluniu oraz pani Małgorzacie Grabowskiej-Stefańskiej! Dziękujemy z serca! … Dzięki Wam wyglądamy jak…

Read More